Оберіть місто зі списку
Черкаси
Дніпро
Запоріжжя
Полтава
Київ
Миколаїв
Одеса
Херсон
Кропивницький
Чернігів
Луцьк
Ковель
Стрий
Дрогобич
Вінниця
Житомир
Івано-Франківськ
Кривий Ріг
Львів
Рівне
Суми
Тернопіль
Харків
Хмельницький
Чернівці
Ужгород
Ваше місто Київ
+38 (044) 364-77-70
Ви знаходитесь у місті Київ?
Так
Змінити

мова
мова
Київ
Ви перебуваєте в місті Київ?
Так
Змінити
386604990-150x150.jpg
28 / 11 2023

Світова хвиля здорожчання металу дійшла до України – на скільки зросте ціна на трубу, лист, арматуру

Арматура, труба, листи та інші металопродукти почали дорожчати в Україні – до нас докотилася хвиля підвищення світових цін на металосировину та металопрокат, яка почалася у Китаї. Вже у грудні придбати тонну металу в Україні можна буде на 25-30 доларів дорожче.

До слова, у клієнтів, яким потрібен металопрокат, є кількаденна можливість купити метал по перехідним цінам ще у листопаді. 

Про це розповідає Сергій Коваленко, комерційний директор мережі металоцентрів VARTIS.

“Раніше ми прогнозували ріст цін, але це відбулося не стрибкоподібно. Хвилі зростання світових цін потрібно було більше трьох тижнів, щоб дістатися до нас з Китаю”, – говорить Коваленко.

Як розповідає комерційний директор VARTIS, до зростання світових цін призвело зменшення виробництва та збільшення попиту в Китаї. Ця країна є одним з “найбільших законотворців світових цін” на металосировину та металопопрокат.

Так, за прайсами українських виробників на грудень, ціна на сировину та готову металопродукцію в Україні зросте на 25-30$. 

“Коригування експортних котирувань українські заводи-виробники відображають у своїх прайсах на грудень. 

Так, у прайсі  одного з найбільших вітчизняних виробників вже відображена підвищена ціна на покупку металу у грудні. Ще один великий завод-виробник видасть прайс на місяць на початку грудня і, ми впевнені, з уже збільшеними цінами, щоб привести їх у відповідність до ринкових”, – сказав Коваленко. 

Підвищення цін на металопродукцію Коваленко прогнозує і у січні. Метал може здорожчати на 3-5 доларів. Причина – знову подорожчання на експортних ринках через активізацію попиту. 

До слова, у клієнтів, яким потрібен металопрокат, є кількаденна можливість купити метал за перехідними цінами ще у листопаді. 

 

Top