Оберіть область зі списку
Вінницька
Волинська
Дніпропетровська
Житомирська
Закарпатська
Запорізька
Івано-Франківська
Київська
Кіровоградська
Львівська
Миколаївська
Одеська
Полтавська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Харківська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернівгівська
Чернівецька
Ваша область
Ви з області?
Так
Змінити

мова
мова

Ваша область ?
Так
Змінити
17 / 02 2023

Як зміняться ціни на плоский металопрокат на початку 2023 року, – огляд Vartis

У 2022 році ціни на металопрокат в Україні зросли на чверть. Ріст цін прогнозується і у 2023 році. Основна причина – війна, яка впливає на коливання курсу, попит та виробничі потужності. Отож, метал дорожчатиме.

Українські виробники вже прогнозують ріст цін на плоский прокат. Перше здорожчання відбулося у січні, а друге – 9 лютого. Загалом гарячекатані листи зросли в ціні на 7-11%.

Не зважаючи на це, український метал у нас на внутрішньому ринку є найбільш конкурентоспроможним в усій Європі, розповів комерційний директор мережі металоцентрів Vartis Сергій Коваленко. Наші виробники контролюють свою цінову політику таким чином, що не допускають дешевого імпорту на товари, які вони виробляють.

В Україні сьогодні виготовляються сталеві листи до 8 мм. Ціна на товсті листи від 10 мм і більше повністю залежить від світових ринків, адже після руйнування виробництва в Україні, така продукція до нас потрапляє тільки з Туреччини та Європи.

Зростання цін у 2023 році:

Лист гарячекатаний:

1,9 – 8 мм. Ціна за тонну становить 41885 грн за тонну. У лютому збільшилася на 1315 грн, а з початку року – на 4550 грн, тобто на майже 11%;
10-20 мм. Ціна становить 46275 грн. Вона збільшилася на 1320 грн у лютому, а з початку року – на 3230, тобто зросла за майже півтора місяці на 7%.

Лист холоднокатаний:

1-1,4 мм та 1,5 – 2.0 мм. Ціна 45180 грн. 9 лютого ріст становив 675 грн.

Ріст цін на плоский металопрокат зумовлений сезонним фактором. А ще – він є відображенням цінового тренду на міжнародних ринках, де в січні спостерігалося поступове зростання.

Тренд підвищення вартості металопродуктів почався після 10 січня на східних ринках. Драйвером росту виступив Китай. За ним хвилю підхопила Індія, а потім Туреччина, яка є індикатором ціноутворення для ринків Європи та України.

Ціна на плоский прокат на ринку України прогнозовано ростиме і далі з ростом попиту. Ріст такого споживання прогнозується з початком сезону, навесні 2023.

Top