“Вартіс” підтримує Павільйон України на Архітектурній бієнале у Венеції
Україна має бути представлена на всіх міжнародних майданчиках та нагадувати світовій спільноті про те, що триває війна і наша держава є щитом для всієї Європи. Через мистецтво, архітектуру, фотографію, театр – українці розповідають про жахливі наслідки російської агресії в усіх куточках світу та залучають міжнародну підтримку, обмінюються досвідом.
Участь України у 18-тій Венеційській архітектурній бієнале (Biennale Architettura 2023) – це унікальна можливість ще раз продемонструвати світу українську реальність в умовах війни.
Національна мережа металоцентрів “Вартіс” виступила одним із партнерів участі українських архітекторів, екологів, істориків та митців у Бієнале. Попереду нас чекає перемога і плідна робота над розбудовою та розвитком України. Важливу роль у цьому відіграватиме рівень національної ідентифікації та культурної єдності українців. Обмін досвідом та співтворчість, створення колаборацій, демонстрація глибини емпатії, що присутні в Українському павільйоні під час Архітектурної бієнале, зміцнюють віру у перемогу та надихають будувати процвітаючу державу, де комфортно жити, працювати і розвиватися.
Анастасія Василенко, менеджерка з комунікацій Національної мережі “Вартіс”:
Підтримка культури, і зокрема архітектури не може бути не на часі. Саме це формувало, формує і буде формувати нас, українців, як націю. Українці сьогодні мають надпотужний потенціал та нестримне бажання розвиватися, створювати щось нове та унікальне. Компанія “Вартіс” хоче показати всьому світу неймовірний потенціал України”
Від 7 серпня до 26 листопада в Павільйоні України відбудеться серія з п’яти виставок, що одна за одною розгортатимуться у двох локаціях — Арсенале та Джардіні. Павільйон та його програма об’єднані спільною назвою Before the Future, що відсилає до загальної теми Бієнале архітектури 2023 — Лабораторія майбутнього.
“Для України зараз майбутнє — це насамперед перемога, — зазначає куратор Борис Філоненко, — але воно зав’язане на тому, що йому передує, на наших втратах у теперішньому, і в цьому парадокс”
Цьогоріч у Венеції Україна представила два простори Павільйону. Вони відсилають до різних типів захисних споруд і спільних місць безпеки, які після російського вторгнення в Україну стали невід’ємною частиною життя українського суспільства:
- Перший простір Українського павільйону присвячений темі прихистку – це приміщення, що нагадує умовне бомбосховище, з дуже низькою стелею та підлогою, яку вкриває тканина. Ці елементи допомагають створити клаустрафобний простір, який передає дискомфорт з яким стикаються українці під час повітряних тривог.
- Другий простір – це рекреація Змієвих валів, захисної споруди 10-13 сторіччя, яка захищали Київську Русь від іноземних інтервенцій. Вони стали і одним з елементів оборони у сучасній війні
Сьогодні у нас всіх змінилося сприйняття простору, для кожного українця безпека стала першочерговою.
Більше того, кожен з нас переосмислив свою роль у державотворенні, ми прагнемо стати більш соціально відповідальними та залученими у створенні нових сенсів сприйняття нашої держави та українців, як нації, на світовій арені.
“Нам приємно, що створені талановитими командами експозиції, інсталяції, проєкти викликають цікавість у всіх відвідувачів Українського павільйону. І безпосередньо наша компанія дотична до цієї знакової події….”, – наголошує Анастасія Василенко.