Оберіть місто зі списку
Черкаси
Дніпро
Запоріжжя
Полтава
Київ
Миколаїв
Одеса
Херсон
Кропивницький
Чернігів
Луцьк
Ковель
Стрий
Дрогобич
Вінниця
Житомир
Івано-Франківськ
Кривий Ріг
Львів
Рівне
Суми
Тернопіль
Харків
Хмельницький
Чернівці
Ужгород
Ваше місто Київ
+38 (044) 364-77-70
Ви знаходитесь у місті Київ?
Так
Змінити

мова
мова
Київ
Ви перебуваєте в місті Київ?
Так
Змінити
2050-150x150.jpg
10 / 10 2023

Український проєкт “30%” вже переглядають на архітектурній бієнале у Венеції

Четвертим висловлюванням 18-ої Венеційської архітектурної бієнале став проєкт 30%. Він триватиме з 10 жовтня по 5 листопада.

Проєкт 30% звертається до теми впливу війни на навколишнє середовище в Україні та прагне дослідити масштаби та наслідки цього впливу на прикладі трьох біотопів: лісів, полів та водойм.
Колектив планує дослідити постраждалі від війни регіони (Північ, Схід та Південь України) та розібратися із тим, що зараз відбувається та буде відбуватися у майбутньому із непридатними, недоступними та замінованими територіями.

В Павільйоні України в Венеції будуть представлені відео, що базуються на розмовах із ключовими стейкхолдерами – природоохоронцями, військовими та людьми, що займаються обробкою землі.

Анастасія Василенко, менеджерка з комунікацій Національної мережі металоцентрів “Вартіс”:

“За даними Державної екологічної інспекції, з початку повномасштабної війни було зафіксовано вже понад 2303 випадки збитків, завданих навколишньому середовищу. Сума збитків через забруднення та засмічення земель становить понад 845 млрд грн, атмосферного повітря — 998 млрд грн, водних об’єктів — 56 млрд грн. Загальна сума збитків — близько 1,9 трлн. грн. Ці цифри вражають, адже нанесена непоправна шкода довкіллю України. Попереду — велике відновлення і ми вже сьогодні маємо думати про те, як заощаджувати та берегти ресурси, як покращити екологічну ситуацію. Війна в Україні продемонструвала всьому світу загрозу, яку несе сьогодні росія”.

Нагадаємо, 18-а Венеційська архітектурна бієнале (Biennale Architettura 2023) – мистецька ініціатива, яку підтримує “Вартіс” — діалог українців зі світом про війну в Україні через мистецтво. Провідні українські архітектори, екологи, історики та митці презентують різні аспекти життя під час війни українців.

Український проєкт "30%" вже переглядають на архітектурній бієнале у Венеції

Top