Оберіть область зі списку
Вінницька
Волинська
Дніпропетровська
Житомирська
Закарпатська
Запорізька
Івано-Франківська
Київська
Кіровоградська
Львівська
Миколаївська
Одеська
Полтавська
Рівненська
Сумська
Тернопільська
Харківська
Херсонська
Хмельницька
Черкаська
Чернівгівська
Чернівецька
Ваша область
Ви з області?
Так
Змінити

мова
мова

Ваша область ?
Так
Змінити
instagram-post-47-150x150.png
30 / 08 2023

Споживання металопрокату на Волині: збільшення попиту в агросекторі на 30%, – Національна мережа металоцентрів «Вартіс»

Металопрокат сьогодні має широке застосування не лише у будівництві, а й у аграрному секторі.

Які групи металу використовують сьогодні аграрії, для яких потреб та як змінився попит на металопрокат у Волинській області, розповів керівник Волинської філії Національної мережі металоцентрів «Вартіс» Дмитро Полянський.

Волинська, Рівненська, Житомирська області на півночі межують з Білоруссю. За словами, Дмитра Полянського, цей фактор не дуже сприяє пожвавленню інвестиційного середовища. Проте, у цьому регіоні суттєво змінилася структура споживання металопрокату, а акцент змістився на агросектор.

Розвиток інфраструктури зі зберігання зерна та сектору переробки на Волині

«Сьогодні забудовники Волині досить обережно ставляться до інвестицій у капітальне будівництво, лише кілька компаній розпочали нові проекти. Здебільшого, завершують розпочате будівництво до повномасштабного вторгнення. Проте, позитивна динаміка спостерігається у споживанні металопрокату аграріями, приріст становить приблизно 25-30%», — розповів Дмитро Полянський.

Серед наших клієнтів від агросектору є компанії, що мають замкнутий цикл: від вирощування до вже готової продукції.

«Агрофірми зараз переживають не найкращі часи. Тому що наразі розірвані логістичні ланцюжки, пов’язані з експортом зернових культур. Раніше ця продукція не потребувала довготривалого зберігання. Зараз компаніям необхідно довше зберігати продукцію, тому це потребує будівництва нових зерносховищ».

Ще одним фактором, що сприяє збільшенню споживання металопрокату у цьому секторі є переорієнтація бізнесів на переробку. Це вимагає створення відповідних умов для ведення такого бізнесу:

«Досить багато переробних підприємств Волині нарощують свої виробничі потужності та більше уваги приділяють оптимізації виробництва. У 2022 році компанія «Вартіс» поставляла метал на будівництво сучасного потужного млина, який розташований у Луцьку. Їх потужності становили близько 10-ти тонн на добу, високоякісної муки, що відповідає європейським стандартам», — зазначив Дмитро Полянський.

Що стосується фермерів, то лише одиниці приватних фермерських господарств можуть зберігати зерно і вийти на великі потужності.

«У 2022 році замовлення від невеликих фермерських господарств переважали, цього року — навпаки. Капітальне будівництво здебільшого здійснюється, коли є підтверджені прогнози на врожай, тобто є певні прогнозовані кошти, які планують вкладати в розвиток. Цьогоріч прогноз на врожай гірший, ніж він був у 2022 році і, відповідно, ми зрозуміємо попит на металопрокат, починаючи з середини осені».

Будівництво зерносховищ — це надзвичайно важливий та необхідний напрямок, що має стратегічне значення для нашої держави. Адже збільшена тривалість зберігання зерна через порушення логістичних маршрутів, які прокладені до портів.

Який металопрокат використовують аграрії

«Попитом серед аграріїв користуються такі види металопрокату: лист, труба, що є конструктивним матеріалом та арматура, яку використовують для бетонування складських приміщень. Окрім того, група металу, яка має бути завжди в широкому асортименті — круги, листовий прокат, що включає групу холоднокатаного листа».

Також в асортименті завжди є в наявності: профільні труби, круги, кутики, швелери, арматура, група супутніх матеріалів: обрізні круги, електроди, фарби грунтівки, розчинники — все, що потрібно для роботи з металом.

Сьогодні Національна мережа металопрокату «Вартіс» має конкурентні ціни, широкий асортимент металопрокату та, завдяки злагодженій комунікації, відповідає потребам агросектору.

Top