Оберіть місто зі списку
Черкаси
Дніпро
Запоріжжя
Полтава
Київ
Миколаїв
Одеса
Херсон
Кропивницький
Чернігів
Луцьк
Ковель
Стрий
Дрогобич
Вінниця
Житомир
Івано-Франківськ
Кривий Ріг
Львів
Рівне
Суми
Тернопіль
Харків
Хмельницький
Чернівці
Ужгород
Ваше місто Київ
+38 (044) 364-77-70
Ви знаходитесь у місті Київ?
Так
Змінити

мова
мова
Київ
Ви перебуваєте в місті Київ?
Так
Змінити
2-post-kovalenko-150x150.jpg
17 / 01 2024

Які були тренди ринку металопрокату в Україні у 2023 році та чого очікувати від 2024

Відбувся значний ріст попиту на металопрокат у 2023 році, який, перш за все, пов’язаний з активацією державних проєктів.

Динаміка внутрішнього ринку металоспоживання у 2023 році

На початку 2023 року мені задавали запитання про прогнози. Тоді ми з компанією обережно озвучили цифру до 15% росту продажів відносно показників 2022 року. Але ріст насправді виявився більшим. Вже зараз, майже наприкінці року, можемо констатувати, що ріст споживання металопрокату у 2023 році в Україні становив більше 20-ти відсотків у порівнянні з 2022 роком.

Цей ріст, перш за все, пов’язаний з активацією державних проєктів. Таких, як відбудова інфраструктури, відновлення мостів та мостових переходів, будівництво енергоукриттів. Також є такі проєкти, як, наприклад, підземна школа у Харкові – один з прикладів великих державних замовлень, що своєю чергою призводять до збільшення споживання металопрокату.

Завдяки державним проєктам, споживання металу значно зросло, але цього б не сталося без зовнішньої фінансової допомоги держав-партнерів. У разі подальшої фінансової підтримки України тенденція росту споживання буде зберігатися і далі.

Основні тренди металоторгівлі у 2023 та чи збережуться вони у 2024 році

Основним трендом споживання металопрокату у 2023 році була активізація будівництва та відбудови інфраструктури, енергоукриттів та збільшення об’ємів відбудови зруйнованого житла.

Цьогоріч, дякуючи нашим військам протиповітряної оборони, не спостерігається таких масових ракетних обстрілів з наслідками-блекаутами, які проводила росія у 2022 році, починаючи з 10 жовтня. У 2023 році ситуація зі споживанням металопрокату є кращою саме завдяки міцному українському небу.

Ще одна тенденція поточного року – це значне збільшення притоку імпорту в Україну, особливо, збільшення ввезення об’ємів листового металопрокату (товстий лист від 10 мм).

Також 2023 рік запам’ятається значним падінням ціни на метал на зовнішніх ринках, яке почалося з березня і продовжувалося по листопад. Падіння цін пояснюється світовою рецесією, коли на перенасиченому металопродукцією ринку відбулося падіння попиту, що призвело до значного зменшення споживання та виробництва.

У листопаді ситуація на світовому ринку металу покращилася з активізацією попиту у Китаї, що потягнуло ціну вгору.

До слова, наприкінці листопада публічно прогнозував, що зростання цін на зовнішніх ринках дійде у грудні до України. Це і відбулося – ціна зросла в межах 35-45 доларів залежно від виду металопрокату.

У 2024 році я з компанією прогнозую збільшення цін на металопрокат поступово протягом всього року.

Які галузі формують основний попит на металопродукцію в Україні

Сьогодні впевнено можна сказати, що на ріст ринку металопрокату зараз впливає саме державне замовлення. Частина приватного замовлення в об’ємі приросту продажів за 2023 рік оцінюється на рівні 10%.

Релоковані підприємства вплинули на ріст попиту ще восени 2022 року. Після закінчення блекаутів, приблизно в кінці лютого 2023 року, вони наростили об’єми виробництва та досягли сталого споживання металопрокату, що також стало одним з драйверів росту ринку металопрокату у 2023 році.

Прогнози на 2024 рік

У зв’язку з воєнним станом точні прогнози на квартали та місяці давати зараз – це вводити в оману. Тому ми маємо загальний прогноз – це зростання показників продажів 2023 року на 10%. Це відбудеться також завдяки поступовому відновленню інфраструктури, енергоукриттів, зруйнованих помешкань.

Це приблизно такий же прогноз, як ми з компанією робили на рік, що минає, але плани протягом року будуть коригуватися залежно від воєнної, політичної та економічної ситуації.

Top