Оберіть місто зі списку
Черкаси
Дніпро
Запоріжжя
Полтава
Київ
Миколаїв
Одеса
Херсон
Кропивницький
Чернігів
Луцьк
Ковель
Стрий
Дрогобич
Вінниця
Житомир
Івано-Франківськ
Кривий Ріг
Львів
Рівне
Суми
Тернопіль
Харків
Хмельницький
Чернівці
Ужгород
Ваше місто Київ
+38 (044) 364-77-70
Ви знаходитесь у місті Київ?
Так
Змінити

мова
мова
Київ
Ви перебуваєте в місті Київ?
Так
Змінити
10 / 07 2023

Як будівельна галузь вплинула на ринок металопрокату розповіла керівниця відділу з продажу «Вартіс» Марина Рачкова

Ринок нерухомості продовжує позитивний рух: будівництво відновлюється, будинки здають в експлуатацію. За даними НБУ, підприємства будівельної галузі вперше за півтора роки заявили про покращення ділових очікувань.  Цьому сприяє сезонний фактор, відновлення енергосистеми, поступове поновлення роботи більшості вітчизняних виробників будівельних матеріалів та пожвавлення попиту.

За даними Lun.ua, станом на червень 2023 року, в порівнянні з довоєнним періодом, 82% житлових комплексів у Києві вже відкрили продажі квартир у новобудовах, по Київщині цей відсоток трохи менший – 79. Це свідчить про те, що забудовники поступово продовжують започатковувати нові житлові проекти.

Що стосується відновлення будівництва, то статистика трохи менша. Так, 54% Київських ЖК та 75% пристоличних, вже відновили будівництво станом на червень 2023 року. 

Як ситуація в будівельній галузі впливає на продаж ме  талопрокату у Києві та області, які продукти є найбільш актуальні на ринку та чи відбувся перерозподіл товарів розповіла керівниця відділу з продажу Національної мережі металопрокату “Вартіс” Марина Рачкова:

“Сфера будівництва суттєво пожвавилася. На мою думку, люди стали більш впевненими в швидкій перемозі України і тому активніше купують житло. Якщо раніше забудовники планували лише добудовувати старі об’єкти і не починати нові, то з початком цього року – будують з котловану і започатковують нові проекти. Будівельна галузь – це своєрідний “лакмусовий папірець” стану економіки держави. Сьогодні ми бачимо досить позитивну динаміку”. 

У компанії “Вартіс” відбувся певний перерозподіл товарів. За словами Марини Рачкової, крупні діаметри арматури взагалі не мали попиту, адже на добудову вже існуючих проектів потрібна була арматура, діаметром менше 16-ти. Зараз ця ситуація поступово вирівнюється.

У порівнянні з другим кварталом минулого року, окрім арматури, сьогодні значний попит мають трубний прокат, кутики, швелер та листи. Це пов’язано з тим, що ведуться різноманітні відновлювальні та ремонтні роботи приватного житла, котелень та інших об’єктів. Окрім того, бачимо, що профільні труби сьогодні є досить затребуваними ”.

Як будівельна галузь вплинула на ринок металопрокату розповіла керівниця відділу з продажу «Вартіс» Марина Рачкова

Серед клієнтів “Вартіс” – забудовники, заводи, що виготовляють залізобетонні вироби, а також компанії, що проводять ремонтні роботи доріг, мостів, тому для цих клієнтів компанія пропонує додатковий сервіс .

“Ми намагаємося  тримати повний асортимент всіх позицій на складі 24/7. У зв’язку з ситуацією в державі, деякі позиції час від часу можуть вибувати з асортименту. Для прикладу, у зв’язку зі знищенням заводу в Маріуполі, деяку продукцію тепер імпортуємо з Туреччини”.

Сьогодні у Київському регіоні наявний широкий асортимент будівельних матеріалів. Для зручності клієнтів, компанія реалізує ці види товарів, щоб клієнти могли придбати все в одному місці.

“Ми продовжуємо працювати, адже незважаючи на всі виклики, віримо, що попереду перемога, а отже, маємо швидкими темпами відбудувати нашу державу”.

Top