Оберіть місто зі списку
Черкаси
Дніпро
Запоріжжя
Полтава
Київ
Миколаїв
Одеса
Херсон
Кропивницький
Чернігів
Луцьк
Ковель
Стрий
Дрогобич
Вінниця
Житомир
Івано-Франківськ
Кривий Ріг
Львів
Рівне
Суми
Тернопіль
Харків
Хмельницький
Чернівці
Ужгород
Ваше місто Київ
+38 (044) 364-77-70
Ви знаходитесь у місті Київ?
Так
Змінити

мова
мова
Київ
Ви перебуваєте в місті Київ?
Так
Змінити
novosti_kovalenko-150x150.jpg
12 / 01 2021

Зростання цін на тлі падіння споживання металу в кінці року, що ж очікувати в січні?

Коваленко Сергій, комерційний директор «Вартіс», обговорив з журналістом порталу worldsteelprices.com ситуацію в кінці 2020 року і очікування на ринку чорного металопрокату в січні 2021 року.

1. Які тенденції споживання листового гарячекатаний прокату і арматури в будівництві та машинобудуванні?

У порівнянні з минулим роком, ринок г / к листа і арматури, за нашими оцінками, скоротився приблизно на 5-10%. В більшості своїй, це пов’язано з пандемією коронавірусів Covid-19. Багато компаній скоротили свої виробничі програми і «заморозили» поточні проекти.

2. Як змінювалися ціни за останні 2 місяці на листовий гарячекатаний прокат і на арматурний прокат?

Останні кілька місяців ціни на г / к листи і арматуру показали істотне зростання, що пов’язано з ростом ціни на зовнішніх ринках, і на нашу думку досягли рекордних позначок.

3. Чи змінилося споживання і ціни в порівнянні з минулим роком?

Споживання металопрокату, в порівнянні з минулим роком, значно зменшилася, основною причиною, як ми вже згадували, є пандемія коронавірусів Covid-19. У порівнянні з цінами за аналогічний період минулого року, поточний рівень цін, за деякими позиціями, показав зростання до 40%.

4. Що впливає зараз на попит – бюджети, кінець року, ціна, дефіцит або надлишок?

Основними факторами, що впливають на поточний попит, є сезонність (в грудні і січні завжди відзначається знижений попит на металопрокат) та ціна, деякі покупці до сих пір не можуть прийняти поточний рівень цін, в зв’язку з раніше затвердженими бюджетами, все це призводить до зниження обсягу закупівель.

5. Як реагують споживачі в Україні на ціну зараз?

У зв’язку з різким подорожчанням і прогнозом на подальше зростання, багато покупців справили закупівлю значних партій прокату ще на початку грудня, а деякі і зовсім вирішили відкласти закупівлю до закінчення новорічних свят в надії на зниження вартості металопрокату. Системні компанії-забудовники не зупинили закупівельну компанію, невеликі будівельники, залежні від інвесторів, зменшили темпи будівництва і призупинили закупівлі.

6. Як впливає на ціну зростання експорту з заводів виробників?

Ситуація з відвантаженнями заводів, після постійного дефіциту влітку (з огляду на їх експортоорієнтованості) стабілізувалися, а випадки, коли якісь позиції «випадають» з наявності зустрічаються досить рідко. Ціна внутрішнього ринку формуються на підставі експортного паритету (базис FOB Чорне море), котирування показують тільки зростання, що тягне за собою збільшення ціни на внутрішньому ринку.
Джерело: worldsteelprices.com

Top